Uyarı Geldi: Bu 2 Altcoin Risk Bölgesinde, Uzak Durun!

Kripto para piyasasında haftalarca süren düşüş eğilimi ve nötr hakimiyetin ardından olumlu hava artıyor. Bununla birlikte, bazı kripto paralar çoğunlukla olumsuz duygular nedeniyle trend oluyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, yatırımcıların önümüzdeki hafta 2 altcoin ile işlem yapmaktan uzak durmasını tavsiye ediyor.

Bu 2 altcoin üzerinde olumsuz hissiyat baskın, uzak durmak faydalı olur!

Kalabalığın hissiyatının değişken olduğunu ve trend olan projelerin içsel temellerini mutlaka yansıtmadığını belirtmek gerekiyor. Yine de sosyal göstergeler ve kamuoyu algısı, bir kripto paranın kısa vadeli fiyat hareketini potansiyel olarak etkileyebilir. Yanlış nedenlerle trend olan belirli kripto paraların alım satımından uzak durmak, yatırımcıların sağlam bir risk yönetimi stratejisine sahip olmalarına yardımcı olur. Bu bağlamda, Santiment’in trend altoin verilerine bir göz attık. Notcoin (NOT) ve Toncoin (TON), baskın bir olumsuz duygu ile ilk 10’da başı çekiyor.

Trend Paralar, 17 Mayıs 2024. Kaynak: Santiment

Notcoin (NOT) ve Toncoin (TON) ile işlem yapmak riskli

Özellikle Santiment’in sosyal endeksi, kullanıcılar Binance ve TON cüzdanına para çekme sorunlarını bildirdikçe Notcoin için düşüş momentumuna işaret ediyor. Santiment’in yapay zeka özeti aşağıdaki gibi rapor veriyor:

Kripto projesi Notcoin, sosyal medya platformlarında bazı olumsuz duygularla karşı karşıya gibi görünüyor. Kullanıcılar Notcoin’lerini alamadıkları, bakiyelerinde önemli düşüşler yaşadıkları ve borsalarla ilgili sorunlarla karşılaştıkları için hayal kırıklıklarını ifade ediyor.

Trend Paralar, göstergeler 17 Mayıs 2024. Kaynak: Santiment

Buna karşılık NOT, başarılı nakit çıkışı, ticaret fırsatları ve kripto borsası listelemeleriyle öne çıktı. Notcoin, kullanıcıları The Open Network‘e (TON) dahil etmek için tasarlanmış bir Telegram oyunu için bir ödül tokeni olarak doğdu. İlk olumsuz deneyim, piyasanın Blockchain’in yerel tokenı olan Toncoin’e ilişkin genel algısını da etkiledi. Santiment’in TON üzerine değerlendirmesi şu yönde:

TON projesinde düşüş yaşanmasının başlıca nedenleri arasında, kullanıcıların para yatırma, çekme ve transferlerle ilgili sorunlar bildirdiği TON cüzdanının işlevselliği ve güvenilirliğiyle ilgili endişeler yer alıyor.

TON fiyat analizi

Öte yandan, Toncoin 2024’te kayda değer bir performans gösterdi. Böylece, yılbaşından bugüne %184 artışla şu anda 6,67 dolara ulaştı. The Open Network, ekosistemi için yatırımcıları ve geliştiricileri başarılı bir şekilde çekti. Böylece, sağlam uzun vadeli temelleri olduğunu gösterdi. Dahası, teknik göstergeler altcoin fiyatı için olumlu bir resim sunuyor. Altcoin, 30 günlük üssel hareketli ortalamasının (30-EMA) üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, göreli güç endeksi (RSI) güçlü bir momentuma işaret ediyor.

TON/USD yılbaşından bugüne fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, “ticaretten kaçının” uyarısı, dijital varlık son olaylara rağmen hala performans gösterebileceğinden, TON’un mevcut sorunlarından kar etmeye çalışan short satıcılar için de geçerli.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x