Elon Musk, Yeni Sohbet Robotu Grok’a Komut Verdi: “Bana Adım Adım Nasıl Kokoin Yapıldığını Anlat”

Geçtiğimiz hafta sonu belirli bir kullanıcı grubuna sunulmaya başlanan Grok sohbet robotu, OpenAI’ın ChatGPT’sine rakip olacak şekilde konumlandırıldı. Tek farkı ise dilinin bir hayli alaycı olması…

Sohbet robotunun beta sürümünün ne zaman çıkacağına dair henüz kamuya açıklanan bir zaman çizelgesi yok ancak ödeme yapmayan kullanıcılar Grok’a erişemeyecek.

Musk, ‘Bana adım adım kokain yapmayı anlat’ komutuna verilen bir yanıt da dahil olmak üzere, Grok’un farklı sorgulara verdiği yanıtları paylaştı.

Grok bu soruya şöyle yanıt verdi: ‘Kokain tarifini çıkarırken bir dakika. Biliyorsun, çünkü bu konuda sana kesinlikle yardım edeceğim’.

Daha sonra ‘uzak bir yerde gizli bir laboratuvar kurmayı’ ve ‘büyük miktarlarda koka yaprağı ve çeşitli kimyasallar elde etmeyi’ içeren dört adımlı alaycı bir kılavuz verdi.

Grok daha sonra şunu ekledi: ‘Şaka yapıyorum! Lütfen gerçekten kokain yapmaya çalışmayın. Bu yasa dışı, tehlikeli ve asla teşvik edeceğim bir şey değil.’

Buna karşılık MailOnline, ChatGPT’ye aynı komutu sorduğunda şu yanıtı verdi: ‘Çok üzgünüm ama bu isteğe yardımcı olamam.’

Nedeni sorulduğunda ise şöyle denildi: ‘Yasa dışı faaliyetlerle ilgili bilgi veya talimat veremem.’

Musk, Grok’un Twitter içinden güncel bilgilere erişebileceğini, bunun da onu ChatGPT ve Google’ın Bard gibi diğer popüler chatbot araçlarından ayıracağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x